WooCommerce co to jest? Profesjonalny sklep na Wordpress | Besite
Powrót

WooCommerce co to jest? Profesjonalny sklep na WordPress

WooCommerce to darmowa wtyczka do WordPressa, która dodaje funkcjonalność e-commerce do Twojej witryny. Dzięki temu możesz uruchomić sklep internetowy w zaledwie parę chwil! Wystarczy kilka kliknięć, by zyskać setki funkcji sklepowych w jednym małym panelu, który daje ogromne możliwości. 

Chcesz wiedzieć, co to jest WooCommerce? Prawdopodobnie masz już witrynę WordPress i chcesz zacząć w niej sprzedawać lub szukasz wygodnej i wydajnej platformy do prowadzenia sklepu internetowego. Poniżej podpowiadamy, jakie możliwości otworzy przed Tobą wtyczka WooCommerce i dlaczego warto z niej korzystać. 

Krótka historia WooCommerce

WooCommerce został wydany przez programistę motywów WooThemes w 2011 roku. Później, w 2015 roku, został przejęty przez Automattic, firmę będącą właścicielem WordPressa. Dzisiaj WooCommerce to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce na świecie, obsługująca miliony sklepów internetowych. Narzędzie bardzo ułatwia dodanie sklepu internetowego do witryny WordPress poprzez zainstalowanie wtyczki. 

WooCommerce to wtyczka, która łatwo integruje się z istniejącą witryną WordPress, przez co zmienia ją w pełni funkcjonalną witrynę e-commerce. Kiedy wtyczka została uruchomiona, szybko stała się podstawowym rozwiązaniem dla użytkowników uruchamiających własne sklepy internetowe. Obecnie obsługuje ponad 99% witryn e-commerce WordPress w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii (źródło: BuiltWith.com). Z ponad 27 000 000 pobrań i milionami aktywnych instalacji, jest niekwestionowanym liderem rynku platform sklepowych (źródło: WordPress.org)

Co robi WooCommerce?

WooCommerce w swojej podstawowej formie zapewnia najważniejsze funkcje potrzebne do rozpoczęcia swojej przygody z e-commerce. Jest dostępny jako darmowa wtyczka z repozytorium wtyczek lub bezpośrednio z pulpitu WordPress. Ma setki dostępnych rozszerzeń, jednak już po instalacji oferuje niesamowite funkcje. 

Łatwa instalacja, konfiguracja i integracja

WooCommerce został zaprojektowany tak, aby rozpoczęcie pracy było jak najłatwiejsze. Dzięki intuicyjnej instalacji i kreatorowi konfiguracji, Twój sklep może zacząć sprzedawać już po kilku minutach! 

Krok 1: instalacja
Wtyczka WooCommerce jest instalowana tak jak każda inna wtyczka; wyszukaj go wśród wtyczek na pulpicie WordPress, a następnie zainstaluj i aktywuj za pomocą kilku kliknięć.

Krok 2: konfiguracja
Po zainstalowaniu WooCommerce, kreator instalacji przeprowadzi Cię przez proces konfiguracji podstawowych kroków, dzięki którym Twój sklep będzie mógł funkcjonować. Dalszy rozwój jest ograniczony tylko przez Twoją wyobraźnię!

Krok 3: integracja motywów WordPress
W związku z tym, że WooCommerce jest kompatybilny z WordPress, działa dobrze z większością motywów WordPress. Możesz wybrać motyw Storefront, jeśli chcesz użyć oficjalnego, bezpłatnego motywu. Możesz też skorzystać w motywów płatnych i indywidualnego wyglądu stworzonego wraz z profesjonalistami z agencji interaktywnej takiej jak Besite.pl

Bogaty w funkcje koszyk WooCommerce

Dostosuj proces realizacji transakcji od początku do końca, korzystając z procesów, które pomogą Ci przekształcić osoby odwiedzające witrynę w Twoich klientów. Skonfiguruj ją tak, jak chcesz: od bramki płatności do adresów URL i analiz.

1. Bramki płatności
Dzięki WooCommerce możesz akceptować płatności elektroniczne, płatności przy odbiorze, przelew bankowy lub używać PayPal, co jest popularnym rozwiązaniem w US i UK. Każda ze znaczących na rynku platform (np. Payu, Przelewy24, Stripe) posiada obecnie wtyczki do WooCommerce.

2. Geolokalizacja i automatyczne podatki
WooCommerce daje Ci możliwość włączenia geolokalizacji i automatycznych podatków, dzięki czemu Twój sklep będzie wyświetlał prawidłową cenę wraz z podatkami dla Twoich klientów, bez względu na to, gdzie się znajdują.

3. Konfigurowalny proces realizacji transakcji
Kontroluj proces realizacji transakcji od początku do końca. Możesz zdecydować się na sprzedaż w określonych krajach lub na całym świecie, ustawić adresy URL procesu realizacji transakcji, włączyć/wyłączyć realizację płatności dla gości i wymusić bezpieczne płatności.

4. Domyślna waluta
Szeroka gama pozwala wybrać walutę, której chcesz używać w swoim sklepie.

Pełna kontrola produktów WooCommerce

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz jeden produkt, jeden produkt z wieloma opcjami, dziesiątki, setki, czy więcej produktów, WooCommerce daje Ci całkowitą kontrolę nad każdym z nich.

Nieograniczona liczba produktów
Zacznij od pierwszego produktu i kontynuuj dodawanie. WooCommerce daje Ci możliwość dodania tylu produktów, ile chcesz, ograniczonych jedynie przez Twoje rozwiązanie hostingowe. Im więcej produktów w sklepie, tym mocniejszy serwer będzie Ci potrzebny, aby sklep funkcjonował płynnie i bez kłopotów.

Rodzaje produktów
Sprzedajesz e-booki? Produkty subskrypcyjne? Twoje jedyne w swoim rodzaju kolczyki? Nie ma problemu. Możesz wybierać spośród dziesiątek ustawień produktów, takich jak produkt prosty, z wariantami, produkt wirtualny i wiele innych opcji.

Warianty produktu
Jeśli Twoje produkty są dostępne z wariantami, Twoi klienci mogą wybrać i dopasować produkt do swoich preferencji. Rozmiar, kolor, smak czy pojemność: wszystkie opcje dozwolone.

Magazyn
Przejmij kontrolę nad zarządzaniem zapasami! Poziomy zapasów, zamówienia zaległe, ukrywanie braków w magazynie, powiadomienia e-mail, gdy poziom zapasów jest niski lub wyprzedany, i wiele więcej, wszystko to pomaga usprawnić i uprościć zarządzanie produktem.

Łatwa wysyłka w WooCommerce

WooCommerce nie tylko ułatwia sprzedaż Twojego produktu, ale też jego dostawę do klienta. Różnorodne opcje wysyłki pomagają łączyć Twój sklep z popularnymi kurierami.

Opcje wysyłki
Spraw, aby wysyłka była mniej kłopotliwa dzięki wbudowanym opcjom oferującym zryczałtowaną stawkę, wysyłkę międzynarodową, dostawę lokalną lub odbiór osobisty. Ustaw stawkę na automatyczną i daj klientowi najniższą stawkę na podstawie jego adresu lub zaoferuj mu bezpłatną wysyłkę.

Obliczanie kosztów wysyłki
Wbudowany kalkulator wyliczy klientowi koszty dostawy pod wskazany adres. 

Łatwiejsze zarządzanie podatkami w WooCommerce

Kolejnym wyzwaniem, stojącym przed każdą osobą prowadzącą platformę e-commerce, są podatki. WooCommerce posiada opcje sprawiające, że obsługa podatków jest znacznie mniej stresująca.

WooCommerce to system stworzony do sprzedaży produktów online, dlatego obsługa podatków od sprzedaży jest wbudowana bezpośrednio we wtyczkę. Niestandardowe stawki podatkowe, obliczanie głównych stawek podatkowych i stawki podatku geolokalizacyjnego to tylko niektóre z dostępnych opcji. Możesz także zdefiniować stawki podatkowe i kontrolować stawkę podatku przypisaną do kosztów wysyłki.

WooCommerce SEO i marketing

Czy wiesz, że WooCommerce wykorzystuje moc WordPress SEO, aby pomóc potencjalni klienci trafili prosto do Twojego sklepu? 

WordPress SEO
WooCommerce działa na WordPress, dlatego Twój sklep internetowy czerpie korzyści z wbudowanych opcji SEO zapewnianych przez platformę. W związku z tym, witryny sklepowe WooCommerce cechuje znakomita optymalizacja pod pozycjonowanie.

Kupony i rabaty
Z łatwością włączaj do swojej witryny rabaty i kody kuponów bez obniżania podatku. Dbaj o lojalność klientów, zwiększając stałe rabaty i twórz kupony dla influencerów oraz partnerów, aby skutecznie promowali Twój rozwijający się biznes.

Recenzje
Możesz je włączyć bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Jedną z opcji są recenzje wyłącznie od zweryfikowanych klientów (oznaczone specjalną etykietą). 

Raporty sprzedaży w WooCommerce 

Dzięki raportom WooCommerce możesz regularnie sprawdzać, które produkty cieszą się największym zainteresowaniem, dostrzegać trendy i analizować dane, które mogą okazać się bardzo pomocne w rozwoju Twojej witryny e-commerce.

Pulpit nawigacyjny sklepu
To rozwiązanie, które z wbudowanego pulpitu nawigacyjnego) umożliwia szybkie przeglądanie ruchu, zamówień i podsumowanie stanów magazynowych.

Raporty
Dzięki raportom WooCommerce możesz przeglądać sprzedaż brutto i netto oraz drukować wszystkie podsumowania.

Analiza wyników
Bądź na bieżąco z trendami wzrostu i sprzedaży, aby zaplanować strategię oraz rozwój swojego sklepu. 

Zarządzanie klientami WooCommerce 

Od gościa do klienta, od klienta do lojalnego klienta: dzięki intuicyjnym rozwiązaniom w WooCommerce, obsługa klienta jest znacznie prosta i pozwala na budowanie lojalności. 

Konta i hasła
Zachęcając klientów do prostego tworzenia kont, pomoże Ci zatrzymać ich na dłużej. Możesz skonfigurować instalację WooCommerce tak, aby automatycznie generować hasło oraz nazwę użytkownika konta klienta na podstawie adresu mailowego. Dzięki temu, cały proces będzie trwał jeszcze krócej.

Aplikacja na iOS
Dzięki aplikacji mobilnej możesz mieć pod ręką wszystkie statystyki, daje produktowe oraz informacje o poszczególnych zamówieniach.

W pełni skalowalny sklep WooCommerce

Dzięki rozszerzeniom dostępnym dla WooCommerce, granice niemal nie istnieją! Sprawna i rozbudowa sklepu jest możliwa m.in. dzięki intuicyjnemu ekosystemowi oraz setkom gotowych dodatków.

Możesz korzystać z rozwiązań darmowych, płatnych oraz zlecić pisanie dedykowanych rozszerzeń firmom takim jak Besite.pl. Wtyczki dedykowane dla WooCommerce dostępne są za pośrednictwem sklepu WooCommerce, a w katalogu wtyczek WordPress znajdziesz wiele dodatkowych wtyczek zaprojektowanych lub kompatybilnych z WooCommerce .

Dlaczego warto korzystać z WooCommerce?

Jak widzisz, wtyczka WooCommerce to szereg ułatwień, które pozwolą nie tylko szybko i skutecznie prowadzić Twój sklep internetowy, ale też stopniowo go rozwijać. WooCommerce ma wiele zalet: począwszy od łatwości użytkowania po SEO, kontrolę nad magazynem i optymalizację mobilną. WooCommerce jest świetnym wyborem dla większości sklepów internetowych. Przekonaj się sam!

Poprzedni Poprzedni
Oceń artykuł
Średnia: 4.6 - 17 ocen
Następny Następny

Kontakt

Chcesz porozmawiać?

Ekstra, napisz lub zadzwoń do nas!
Zadzwoń Telefon 602 622 261 lub napisz

  Podaj prawidłowy adres email

  Wypełnij wiadomość do nas


  Akceptuję regulamin i warunki korzystania z serwisu. Szczegóły dostępne tutaj.

  Chcesz nas odwiedzić?

  Czekamy z pyszną kawą na Gersona 28 ;)

  Chcesz jak najszybciej działać?

  Jesteśmy gotowi, wypełnij brief abyśmy wiedzieli jak Ci pomóc

  Wypełnij brief #Facebook